Design i treści zizistudios

Przygotowanie materiałów i design

w tym artykule opisujemy proces designu oraz przygotowanie materiałów na stronę zizistudios.pl, jeżeli chcesz zobaczyć proces implementacji strony wraz ze zdjęciami strony, zapraszamy cię serdecznie do artykułu zizistudio – wykonanie strony.
Zizistudios zajmuje się designem i renowacjami wysokiej jakości mieszkań na terenie Warszawy i okolic, strona musiała odpowiadać stylowi jej mieszkań i pozwalać na prostą prezentację wykonanych prac przy użyciu zdjęć. Wybraliśmy jeden z naszych układów a design strony oparliśmy o karuzele a la netflix oraz galerię typu modula.

Paleta Kolorystyczna

Stworzyliśmy odpowiednią paletę kolorystyczną która spełniała wymagania Pani Magdę. Kolor antracyt odróżnia stronę od stron konkurencji i pozwala na odpowiednią prezentację zdjęć, w` szczególności zdjęć w których dominuje mocna biel, oraz czernie. Na czarnym tle umieściliśmy mocno odcinającą się białą czcionkę, wyróżnienie elementów tworzyliśmy na zasadzie kontrastu oraz zmniejszenia wag mniej ważnych elementów. (zmniejszona jasność czcionek) W wypadku linków i elementów wyróżniających postawiliśmy na ostry złoty kolor, który dobrze odcinał się od białych tekstów i zachęcał do interakcji.  

Ustalenie planów

Pani Magdalena przekazała nam swoje zdjęcia oraz teksty, którymi mieliśmy się posłużyć podczas budowy jej strony internetowej. Pani Magdalena stwierdziła także, że wolałaby postawić większy nacisk na prezentacji przy pomocy tekstów, niż zdjęć. Zasugerowaliśmy dla niej układ typu masonry, który pozwoli na dobre wykorzystanie postów do prezentacji treści w łatwy do odczytu sposób. Potencjalni klienci będą w stanie odczytać główne informacje wprowadzone przy użycia edytora tekstowego wordpress, a tytuł pracy pozwoli także na prostą identyfikację w przyszłości. Główną treścią posta będzie zazwyczaj bardzo prosta, szybka, ale dobrze wyglądająca galeria modula. W wypadku pozycjonowania, odpowiednie słowa kluczowe mogą być umieszczone za pomocą artykułów dotyczących architektury, lub przy pomocy wpisów do realizacji lub prasy.

Tworzenie tekstów

Aby zapewnić dobre początkowe pozycjonowanie się strony, utworzyliśmy semantycznie poprawne teksty zawierające najważniejsze informacje o stronie, oraz wielokrotnie zaznaczyliśmy informacje o zakresie działań oraz obszarze. 90% klientów Pani Magdy pochodzi z Warszawy oraz jej okolic, zależało jej na tym aby zachować te proporcje oraz zapewnić wyższe wyniki w tych okolicach kosztem większej lecz mniej skupionego klienta docelowego.

Obróbka grafik

W wypadku głównych grafik wybraliśmy najbardziej wpasowujące się do strony prace Pani Magdy. Najlepsze prace zostały wyróżnione jako selektory kategorii na stronie głównej, poddaliśmy je także kompresji i stworzyliśmy alternatywne wersje w celu zapewnienia najlepszych prędkości ładowania

Gotowa strona internetowa

Następnie rozpoczeliśmy proces tworzenia strony internetowej, przeczytaj o niej w naszym artykule, możesz też zobaczyć ją na żywo na: zizistudios.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba ci się też