Design i treści

Przygotowanie materiałów i design

w tym artkule opisujemy proces designu oraz przygotowanie materiałów na stronę przewodnikpozamosciu.pl, jeżeli chcesz zobaczyć proces implementacji strony wraz ze zdjęciami zapraszamy cię serdecznie do artykułu przewodnik po zamościu – wykonanie strony
W wypadku przewodnikapozamościu głównym problemem związanym z przygotowaniem treści i grafik był wybór, która z nich jest najbardziej interesująca. Kamienice ormiańskie czy twierdza Zamość, do tej strony niezbędne było użycie slidera pozwalającego na zwięzłą prezentację treści.

Ustalenie planów

Pan Grzegorz potrzebował strony, która miała być prosta w zarządzaniu, która imponowałaby potencjalnym klientom pomimo małej ilości czasu poświęconego na pisanie tekstów i artykułów. W tym wypadku mieliśmy już jasnych kandydatów pod względem układu. Mógł to być nowoczesny układ oparty na Gsap lub zaufany i prosty w obsłudze pagepilling, z którym mamy duże doświadczenie. Po przygotowaniu mockupu klient zdecydował się na wybór strony opartej na pagepillingu.

Edytor tekstowy

Pomimo małej wielkości strony, klient chciał mieć zapewnioną możliwość rozbudowy w przystępny intuicyjny sposób. Tworzenie nowych treści i zapewnienie dobrego wyglądu na wszystkich urządzeniach każdemu z nowych elementów sprawiło, że wybraliśmy opcję tworzenia treści za pomocą klasycznych komponentów blokowych. W wypadku systemu zarządzania wybór był prosty na samym początku dostaliśmy informacje o wyborze WordPress z powodu wcześniejszej pracy z tym systemem zarządzania. Do tworzenia i prezentacji napisanych przez nas blokowych elementów użyliśmy klasycznego edytora à la Jetpack. Dzięki temu tworzenie nowych układów miało być tak proste jak wpisanie nazwanie bloku i wprowadzenie do niego danych za pomocą klasycznego edytora wordpress ustaliśmy następujący typ składni:
[comment name="Zamojskie Bractwo Rycerskie"] Bardzo polecamy. Przewodnik ma...[/comment]
[comment name="Zamojskie Bractwo Rycerskie" text="Bardzo polecamy. Przewon..."[/comment]
Jeżeli chcesz otrzymać dostęp do przykładowej strony opartej na wordpressie korzystającej z naszych bloków, nie wahaj się napisać. Udostępnimy ci środowisko testowe, na którym będziesz mógł zobaczyć czy ten sposób tworzenia contentu jest dobry dla ciebie.

Grafiki

Po przekazaniu przez klienta grafik, dokonaliśmy odpowiednich kompresji, zmniejszając ich wagę prawie 10 i zachowując pełną jakość, o tym jak nieumyślnie można spowolnić swoją stronę i najczęstszych błędach związanych z optymalizacją stron internetowych będziesz mógł przeczytać w naszych najnowszych artykułach.

Gotowa strona internetowa

Następnie rozpoczeliśmy proces tworzenia strony internetowej, przeczytaj o niej w naszym artykule, możesz też zobaczyć ją na żywo na: przewodnikpozamosciu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba ci się też