Artykuł biznesowe zastosowanie aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne

Dlaczego warto zainwestować w dedykowane aplikacje mobilne dla firm?

Zastanawiasz się jak wyróżnić się na tle konkurencji? Jak dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć sprzedaż? W rozwoju firmy pomogą aplikacje mobilne – to wciąż niedoceniany w naszym kraju kanał komunikacji, który przynosi wiele korzyści.

Dlaczego warto zainwestować w dedykowane aplikacje mobilne dla firm?

Coraz częściej przeglądamy internet za pomocą smartfonów. Raport UKE z 2021 roku wskazuje na to, że 95% internautów korzysta z internetu mobilnego. Dla porównania internet stacjonarny wykorzystuje niecałe 50% osób. Dlatego dzisiaj każda firma, która chce działać w internecie, powinna dostosować swoje kanały komunikacji do urządzeń mobilnych. Jest to szczególnie ważne, jeśli docierasz do młodych użytkowników. Aplikacje mobilne dają znacznie większe możliwości niż strony internetowe. Mogą zostać wyposażone w bardziej zaawansowane i złożone funkcje. Ponadto aplikacje mobilne pozwalają wejść w interakcję z klientem. Dlatego jest to doskonały kanał do komunikacji z odbiorcami, który jest odporny na działania algorytmów (obecnych np. w Social Mediach), a jednocześnie nie wymaga od klientów dodatkowych działań. Poprzez aplikację np. wyślesz powiadomienie do osób, które ją zainstalowały. Dodatkowo w aplikacjach mobilnych użytkownicy często podają dane np. dotyczące wieku, swoich preferencji. Dzięki temu są one doskonałym narzędziem do tworzenia spersonalizowanych ofert sprzedażowych. Warto także zauważyć, że aplikacje mobilne nie są jeszcze powszechnie wykorzystywane w Polsce, dzięki temu łatwiej wyróżnić się na tle konkurencji.

Jakie są cechy dobrej aplikacji mobilnej dla biznesu?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki jest cel i powód tworzenia aplikacji mobilnej. Istotne są szczególnie dwa aspekty:
  • Jaką rolę ma odgrywać aplikacja w twoim biznesie? Jakie cele biznesowe chcesz za jej pomocą osiągnąć?
  • Dlaczego twoi klienci mają ją zainstalować i z niej korzystać?
Świetnym przykładem jest aplikacja sieci sklepów Lidl. Po jej instalacji i założeniu konta klienci mają dostęp do specjalnych kuponów udostępnianych tylko użytkownikom aplikacji. Żeby ich użyć, należy aktywować kupon i zeskanować dostępną w aplikacji kartę klienta. Dodatkowo używając karty podczas zakupów otrzymujesz e-paragon, który znajdziesz na swoim koncie. Zastępuje on fizyczną kopię paragonu i może zostać użyty np. do zwrotu produktu. To doskonały przykład przemyślanej aplikacji, która daje realne korzyści nie tylko z instalacji, ale także regularnego używania. Projektując aplikację, należy zastanowić się nad funkcjonalnością. Jakie zadania ma spełnić? Co umożliwi twoim klientom? Jej używanie powinno dawać realne i wymierne korzyści, tylko wtedy klienci będą jej regularnie z niej korzystać. Istotny jest także odpowiedni design aplikacji mobilnej. Należy zadbać o UX oraz UI, dzięki temu korzystanie z niej będzie proste i intuicyjne, co przełoży się na zadowolenie klientów. Ponadto wygląd oprogramowania powinien być spójny z wizerunkiem twojej marki. Należy także pamiętać o kwestiach technicznych – dobra aplikacja mobilna powinna działać szybko, stabilnie i nie powinna się zawieszać. Dodatkowo oprogramowanie nie powinno zajmować dużo miejsca na telefonie. Pominięcie optymalizacji może sprawić, że użytkownicy szybko usuną program. Aplikacje mobilne dzisiaj mogą odgrywać istotną rolę w marketingu. To świetne narzędzie do budowania marki, komunikacji z klientami i zwiększenia sprzedaży. Jednocześnie źle zaprojektowane i wykonane oprogramowanie może obniżyć wiarygodność firmy. Dlatego należy skorzystać z usług agencji zajmującej się profesjonalnie tworzeniem dedykowanych aplikacji mobilnych, która będzie partnerem na każdym etapie tworzenia aplikacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu i stworzeniu aplikacji mobilnej, to zapraszamy do kontaktu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba ci się też