Artykuł budowa oprogramowania planowanie projektów

Współpraca

Jak przygotować się do pierwszego kontaktu z Software House?

Podjąłeś decyzję – potrzebujesz dedykowanego oprogramowania. Rozpocząłeś poszukiwania firmy, która ma je przygotować. Jednak co dalej? Jakie informacje przekazać, żeby szybko rozpocząć działania, bez konieczności wymiany dziesiątek maili? Każda firma IT ma swoje procedury, jednocześnie są kwestie, nad którymi warto się zastanowić, zanim wyślesz pierwszą wiadomość

Czego potrzebujesz, żeby rozpocząć współpracę z Software House?

W sieci nie brakuje artykułów, które wskazują na to, że przed pierwszym kontaktem potrzebujesz przygotować całą teczkę dokumentów. To powstrzymuje przedsiębiorców (zwłaszcza właścicieli mniejszych oraz średnich firm), przed inwestycją w dedykowane aplikacje. Jednak czy aby na pewno potrzebujesz przekazywać tak wiele informacji? To zależy od firmy, z której usług zamierzasz skorzystać. Każde przedsiębiorstwo ma inne procedury. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany współpracą z daną firmą, to zapoznaj się z jej wymaganiami. Współpracując z nami, potrzebujesz tylko dwóch rzeczy do rozpoczęcia działań – opisu projektu i materiałów referencyjnych. Inne informacje możemy zawsze uzgodnić w trakcie współpracy. A uproszczenie procedur początkowych zapewnia bezproblemowe rozpoczęcie współpracy. Dzięki temu oddajemy gotowe aplikacje w mniej niż 30 dni.

Opis projektu – co powinien zawierać?

Jeśli myślisz o stworzeniu oprogramowania dedykowanego, to z pewnością masz już jego pewną wizję. Może ona być mniej lub bardziej klarowna – nam zależy, żebyś opisał ją tak dokładnie, jak potrafisz. Szczególnie ważne są tu następujące informacje:
  • Do czego potrzebujesz dedykowanego oprogramowania? Do jakich zadań będzie używane?
  • Jakie funkcje powinna zawierać aplikacja?
  • Czy istotna jest integracja z zewnętrznymi programami, bazami danych?
  • Gdzie program będzie wykorzystywany? Na jakich platformach?
  • Jest to aplikacja dla twoich klientów (zewnętrzna), czy pracowników (wewnętrzna)?
  • Jakie są oczekiwania co do wyglądu?
Jeśli masz jeszcze inne wymagania, potrzeby, informacje to oczywiście je opisz. Przedstawiając dokładniej wizję, my możemy lepiej odpowiedzieć na twoje potrzeby.

Czym są materiały referencyjne?

Materiały referencyjne są to w skrócie wszystkie dane, które mogą nie mieć bezpośredniego w związku z realizowanym projektem, jednak wpływają na jego kształt. Są to m.in.:
  • Przykłady aplikacji, które Ci się podobają.
  • Opis i analiza grupy docelowej
  • Sposób działania organizacji (w przypadku aplikacji do użytku wewnętrznego)
  • Księga marki (brand book)
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz jakiekolwiek informacje, które wydają Ci się ważne, to warto je przekazać. Dzięki temu aplikacja nie tylko będzie nie tylko posiadała potrzebne funkcje, ale także będzie zgodna z duchem Twojej firmy.

Czy przed kontaktem z Software Housem trzeba mieć określony budżet?

Wiele tu zależy od preferencji firmy, z której usług zamierzasz skorzystać. Współpracując z nami, nie musisz podawać budżetu – my wycenimy koszt stworzenia aplikacji po otrzymaniu materiałów. Jednocześnie, jeśli masz określony budżet, to warto o nim wspomnieć. Dzięki temu, jeśli przygotowanie aplikacji jest związane z większym kosztem, to możemy zastanowić się nad zaprojektowaniem jej w taki sposób, żeby mieściła się w założonym budżecie, np. teraz ograniczymy się do kluczowych funkcji, natomiast drugorzędne dodamy w przyszłości. Ponadto, jeśli stworzenie oprogramowania będzie finansowane ze źródeł zewnętrznych, to też o tym napisz. Czasem do uzyskania np. dofinansowania niezbędne są dodatkowe formalności, o których musimy wiedzieć przed rozpoczęciem projektu.

Masz pytania, wątpliwości? Napisz do nas!

Być może wciąż masz pytania lub wątpliwości, które wciąż powstrzymują Cię przed rozpoczęciem współpracy z Software Housem. Jeśli tak, to napisz do nas. Dbamy o dobrą komunikację z klientami i odpowiadamy na pytania. Pamiętaj, że pierwszy kontakt z nami, jak i z każdą inną firmą jest bezpłatny. Warto upewnić się, że dobrze się dogadujecie, ponieważ komunikacja między Tobą a Software Housem jest tak samo ważna, jak doświadczenie, czy też portfolio firmy, z której usług zamierzasz skorzystać.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba ci się też